Ahşap oyuncaklar, çocuklara kontrolü ele geçirme olanağı verir. Bazı ahşap oyuncaklar araç, yiyecek veya ev eşyaları biçiminde gelirken, yine de çocukları hayal gücünü öğrenme ve oynatma için kullanmaya teşvik ederler. Diğer ahşap eğitici oyuncaklar çubuklar, bloklar, yaylar, üçgenler ve daireler gibi temel şekillerdedir. Bu temel şekiller çocukların kullanımlarını gerçekten keşfetmelerini ve bunları farklı konularda kullanmanın yaratıcı yollarını bulmalarını sağlar. Örneğin, çocuklar, ahşap oyuncaklarla farklı yapılar inşa ederek fizik ile deney yapabilir veya oyuncakları kendi geometrik kalıplarını oluşturmak için kullanarak  geometriyi öğrenebilirler.
Öğrenme kaynakları çocuğunuzu evde eğitmek için ahşap oyuncak kullanmanın en uygun tercih olduğunu belirtirken , bunlar  çocuğunuzun ilgi alanını daha da yaratıcı kullanımlarla buluşturmasının bir başlangıç ​​noktasıdır. Özellikle küçük çocuklar hemen hemen her bir nesneyi oyun içinde herhangi bir role sokabilir. Çoğu ahşap oyuncak önceden tasarlanmış bir amaçla gelmediğinden, çocukları hayallerini daha da gerginleştirmeye teşvik eder.

 

Bu bağlamda ahşap oyuncak seçerken seçtiğimiz oyuncakların mümkün olduğunca az ayrıntı içermesine özen göstermeliyiz ki çocuğumuza hayal ederek doldurabileceği detaylar kalsın.

 

Bir oyuncak ne kadar çok detaylı ise çocuğa da hayal etmesi için o kadar az alan kalmaktadır. Bunun için geometrik bloklar, detaysız ahşap araçlar, sitemizde de bulabileceğiniz ev bloklar hayal gücünün gelişmesi bakımından birabir oyuncaklardır. Aşşağıya ev bloklarımızın bir resmini de koyuyorum, tercih ederseniz sitemizden alabilirsiniz.

 

Çocuğunuza en doğalını verin.

penceresi ve kapısı olmayan bir ev şekli mi görüyorsunuz?
bence yanılıyorsunuz. Bir de çocuğunuza sorun bakalım o neler görüyor? İçinde yüzlerce hayvan barındıran bir çiftlik mi belki de suçluları hapseden bir hapishane belki de hastahane…

 

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.